Грунтовно вивчивши основи політології, випускник, зрештою, має відчути себе повноцінним громадянином, реальним творцем справжньої демократії. Ф.Рудич

Відійшов у вічність професор Бабкін Володимир Дмитрович

завантаження      7 липня 2018 року перестало битися серце відомого інтелектуала, професора, знаного правника та політолога Володимира Дмитровича БАБКІНА.

Світла пам’ять Володимиру Дмитровичу.

У минулому році в підручнику «Історія політичної думки України» ім'я професора було згадано в якості одного з фундаторів вітчизняної політичної науки.

Чимало політологів в Україні вчились на його науковому доробку: курс лекцій із політології (1992), монографія «Народ і влада» (1996), низка статей… Багато років наукового життя він віддав Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. У 1993 р. він був обраний президентом Української асоціації політологів, а у 1995 ‒ академіком Української академії політичних наук. Його багатогранній науковій творчості було притаманне органічне поєднання аналізу правових проблем із філософією права, порівняльною політологією та політичною історією. 

Академік Бабкін був активним багаторічним учасником процесу формування сучасної доктрини державно-правового розвитку України, демократизації політичної та правової систем. Під його керівництвом було видано в 1997 р. перший в Україні фундаментальний «Політологічний енциклопедичний словник». В. Бабкін також був членом редколегії фундаментальної «Юридичної енциклопедії» (у 6 т.), автором низки статей у ній, а у 1994‒1997 рр. очолював Центр із організаційного та науково-методичного забезпечення підготовки «Юридичної енциклопедії».

Цілковито вірно зазначила професорка політології Наталія Хома, що: "Рухається вперед наша політична наука. І в тому її невпинному поступі пам’ятаймо про тих, хто закладав її підвалини!".

Довідка:
БА́БКІН Володимир Дмитрович (18. 06. 1924, Київ) – правознавець, політолог. Батько О. Бабкіної. Д-р юрид. н. (1969), проф. (1971). Учасник 2-ї світ. війни. Держ. нагороди СРСР. Закін. Військ.-юрид. академію (Москва, 1951). У 1957–79 працював у Київ. ВШ МВС СРСР: від 1960 – заст. нач. з навч. роботи; 1980– 94 – проф. Київ. ун-ту; від 1994 – пров. н. с. Ін-ту держави і права НАНУ. Дослідж. проблем теорії держави і права, історії політ. і правових учень, політології як науки і навч. дисципліни.

   

Опитування  

Шановні студенти! Що найбільше приваблює вас у навчально-виховному процесі, організованому кафедрою політичних наук?

Високий фаховий рівень викладачів - 28.6%
Дружня, тепла атмосфера навчання - 32.9%
Використання нетрадиційних та інтерактивних методів навчання - 10%
Надзвичайно нерозвідана і притягуюча глибина найцікавішої науки в світі - політології - 28.6%

Total votes: 70
The voting for this poll has ended on: 31 трав. 2017 - 00:00
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ