Грунтовно вивчивши основи політології, випускник, зрештою, має відчути себе повноцінним громадянином, реальним творцем справжньої демократії. Ф.Рудич

Відійшов у вічність професор Бабкін Володимир Дмитрович

завантаження      7 липня 2018 року перестало битися серце відомого інтелектуала, професора, знаного правника та політолога Володимира Дмитровича БАБКІНА.

Світла пам’ять Володимиру Дмитровичу.

У минулому році в підручнику «Історія політичної думки України» ім'я професора було згадано в якості одного з фундаторів вітчизняної політичної науки.

Чимало політологів в Україні вчились на його науковому доробку: курс лекцій із політології (1992), монографія «Народ і влада» (1996), низка статей… Багато років наукового життя він віддав Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. У 1993 р. він був обраний президентом Української асоціації політологів, а у 1995 ‒ академіком Української академії політичних наук. Його багатогранній науковій творчості було притаманне органічне поєднання аналізу правових проблем із філософією права, порівняльною політологією та політичною історією. 

Академік Бабкін був активним багаторічним учасником процесу формування сучасної доктрини державно-правового розвитку України, демократизації політичної та правової систем. Під його керівництвом було видано в 1997 р. перший в Україні фундаментальний «Політологічний енциклопедичний словник». В. Бабкін також був членом редколегії фундаментальної «Юридичної енциклопедії» (у 6 т.), автором низки статей у ній, а у 1994‒1997 рр. очолював Центр із організаційного та науково-методичного забезпечення підготовки «Юридичної енциклопедії».

Цілковито вірно зазначила професорка політології Наталія Хома, що: "Рухається вперед наша політична наука. І в тому її невпинному поступі пам’ятаймо про тих, хто закладав її підвалини!".

Довідка:
БА́БКІН Володимир Дмитрович (18. 06. 1924, Київ) – правознавець, політолог. Батько О. Бабкіної. Д-р юрид. н. (1969), проф. (1971). Учасник 2-ї світ. війни. Держ. нагороди СРСР. Закін. Військ.-юрид. академію (Москва, 1951). У 1957–79 працював у Київ. ВШ МВС СРСР: від 1960 – заст. нач. з навч. роботи; 1980– 94 – проф. Київ. ун-ту; від 1994 – пров. н. с. Ін-ту держави і права НАНУ. Дослідж. проблем теорії держави і права, історії політ. і правових учень, політології як науки і навч. дисципліни.

Вітаємо!

DSC 0547                                           

                                      Шановна Ольго Володимирівно!

Ми, Ваші колеги, сердечно вітаємо Вас зі славним ювілеєм – 60-річчям від Дня народження!

Захоплюємося Вами як  Людиною з відкритим та добрим серцем, Людиною, що попри труднощі чи негаразди залишається непохитною, наполегливою і вимогливою у досягненні намічених цілей та бажаних результатів, Людиною, що ніколи не опускає рук, Людиною, що завжди шукає можливість, дарує шанс і надію.

Ваші самовідданість, щоденна праця, внутрішня енергія, невтомність створили атмосферу духовності, взаємоповаги та родинного затишку на очолюваній Вами рідній нам кафедрі політичних наук. День за днем, протягом уже більше 30 років, власним прикладом Ви показуєте, наскільки може бути мотивованою, цілеспрямованою, мудрою, сильною розумом та міцною духом особистість при ввірені їй такої нелегкої, важливої та відповідальної місії.

Гуртуючи довкола себе кращий науково-педагогічний потенціал, Ви є новатором у справі наукового й творчого єднання досягнень політичної науки та освітянських методик викладання соціально-політичних дисциплін, їх адаптації до потреб сучасної вищої школи, експертного середовища, політичного й соціально-економічного розвитку України. За ці роки Ви виховали не одне покоління високопрофесійних, відданих справі спеціалістів, що глибоко вдячні Вам за переданий багатий досвід, ґрунтовні знання, життєві орієнтири.

Гідно виконуючи своє покликання, Ви як вчена та педагог, Заслужений працівник освіти України, академік Академії політичних наук України, Відмінник освіти України, відомий автор і редактор наукових, навчальних та періодичних видань, член Міжнародної кадрової академії, голова Спеціалізованої вченої Ради по захисту дисертацій здобули високий авторитет і щиру повагу друзів та колег, коло яких виходить далеко за межі українських просторів.

Вітаючи Вас з Ювілеєм, колектив кафедри політичних наук щиросердечно зичить Вам міцного здоров’я, щасливого довголіття, сімейного благополуччя, наповненого яскравими сторінками щоденного життя, невичерпної енергії, творчої наснаги, нових здобутків і звершень на науковому та освітянському шляху!

18 жовтня 2014 року                                   З повагою, любов’ю та вдячністю,

                                                            колектив кафедри політичних наук

 

Детальніше: Вітаємо!

Вітаємо з ювілеєм першого доктора політичних наук в Україні, професора, заслуженого працівника освіти України Ольгу Володимирівну Бабкіну!

  Чарівну жінку, мудрого керівника, талановитого педагога та просто надзвичайно добру і чуйну людину, шановну Ольгу Володимирівну Бабкіну щиро вітає з ювілеєм колектив Інституту політології та права!

    Сердечно бажаємо світлого неба над головою, довголіття, безмежного життєвого щастя, оптимізму та невичерпного натхнення на ниві непростої професійної діяльності! Хай збуваються всі Ваші мрії про мирне і добре майбутнє! Хай по-щедрому посіяні Вами зерна правди швидко зростають в серцях вихованих Вами поколінь істинних громадян, справжніх українців!

НИЗЬКИЙ ВАМ УКЛІН І БЕЗМІРНО ГЛИБОКА ПОДЯКА ЗА ВАШУ НЕВТОМНУ ЩОДЕННУ ПРАЦЮ!

 

 

Міжнародна науково-практична конференція "Політика та духовність в умовах глобальних викликів"

DSC 0076 Стало доброю традицією проведення актуальних науково-теоретичних, просвітницьких заходів на тематику формування демократичної культури, прогресивного світогляду і світобачення сучасної молоді у НПУ ім. М.П.Драгоманова як лідерові вітчизняної педагогічної освіти. Міжнародна науково-практична конференція «Політика і духовність в умовах глобальних викликів», що відбулася 2 квітня 2014 року за організації кафедри політичних наук Інституту політології та права, не стала винятком. Особливої актуальності даному заходу надала стрімка динаміка політичного процесу в Україні, активізація тенденції самовдосконалення та формування нової якості державної політики. «Сьогодні, як ніколи раніше, мислячі студент, педагог, науковець, інтелектуал не можуть залишатися осторонь спільної боротьби за духовну, щасливу, соборну, багату Україну!», − влучно зазначили учасники конференції у зверненні до вітчизняної науково-педагогічної спільноти та інтелігенції. Позаяк, активне просування України у напрямку тісної співпраці з ЄС зумовлює потребу зростання громадянського партнерства, що стимулює більш узгоджену, гуманістичну, морально відповідальну політику як об’єктивну загальнолюдську потребу, що неможлива без високодуховного наповнення паритетних взаємовідносин держави із «третім сектором».

ФОТОЗВІТ

ПРИВІТАННЯ УЧАСНИКАМ КОНФЕРЕНЦІЇ

ВСТУПНЕ СЛОВО АНДРУЩЕНКА В.П.

ВІСНИК СПЕЦВИПУСК

ЗВЕРНЕННЯ УЧАСНИКІВ КОНФЕРЕНЦІЇ

РЕЗОЛЮЦІЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

 

Детальніше: Міжнародна науково-практична конференція "Політика та духовність в умовах глобальних викликів"

Звернення професора В.П.Горбатенка

        Звернення доктора політичних наук, професора кафедри політичних наук Горбатенка В.П. до колег з Російської Федерації.

Детальніше: Звернення професора В.П.Горбатенка

Інформація щодо проведення Міжнародної науково-практичної конференції "Політика і духовність в умовах глобальних викликів"

                                                   Шановні колеги!

Повідомляємо Вам, що у зв'язку з ускладненням політичної ситуації в Києві, Міжнародна науково-практична конференція "Політика і духовність в умовах глобальних викликів", яку ми планували на 25-26 лютого 2014 року переноситься на поки невизначений термін.

Як тільки визначиться остаточна дата проведення конференції, усі учасники одразу ж будуть про це повідомлені.

 

Наразі продовжуємо формувати збірник матеріалів конференції.

 

Сподіваємося на Ваше розуміння та співпрацю.

 

З повагою,

організаційний комітет Міжнародної науково-практичної конференції "Політика і духовність в умовах глобальних викликів".

Дочірні категорії

   

Опитування  

Шановні студенти! Що найбільше приваблює вас у навчально-виховному процесі, організованому кафедрою політичних наук?

Високий фаховий рівень викладачів - 28.6%
Дружня, тепла атмосфера навчання - 32.9%
Використання нетрадиційних та інтерактивних методів навчання - 10%
Надзвичайно нерозвідана і притягуюча глибина найцікавішої науки в світі - політології - 28.6%

Total votes: 70
The voting for this poll has ended on: 31 трав. 2017 - 00:00
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ